خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

سیستم VOIP چیست؟

سیستم VOIP چیست؟

Voice over Internet Protocol) VoIP) فناوری است که به شما امکان می دهد به جای خط تلفن عادی یا آنالوگ با استفاده از اتصال اینترنت تماس صوتی برقرار کنید. برخی از سرویس های VoIP ممکن است فقط به شما امکان تماس با افراد دیگر را بدهد که از همان سرویس استفاده می کنند، اما برخی دیگر ممکن است به شما اجازه دهند با هر شخصی که شماره تلفن دارد تماس بگیرید، از جمله شماره های محلی، بین شهری، تلفن همراه و بین المللی. همچنین، در حالی که برخی از سرویس های VoIP فقط از طریق رایانه یا تلفن ویژه VoIP شما کار می کنند، سایر سرویس ها به شما امکان می دهند از تلفن سنتی متصل به آداپتور VoIP استفاده کنید. حال در این مطلب قصد داریم تا توضیحاتی در رابطه با سیستم VOIP چیست؟ ارائه دهیم.

VoIP چگونه کار می کند

خدمات VoIP صدای شما را به سیگنال دیجیتالی تبدیل می کند که از طریق اینترنت عبور می کند. اگر با یک شماره تلفن عادی تماس می گیرید، سیگنال قبل از رسیدن به مقصد به سیگنال تلفنی عادی تبدیل می شود. VoIP به شما امکان می دهد مستقیماً از طریق رایانه، تلفن VoIP مخصوص یا تلفن سنتی متصل به آداپتور ویژه تماس بگیرید. علاوه بر این، “نقاط داغ” بی سیم در مکان هایی مانند فرودگاه ها، پارک ها و کافه ها به شما امکان اتصال به اینترنت را می دهد و ممکن است شما را قادر به استفاده بی سیم از سرویس VoIP کند.

سیستم VOIP چیست؟

چه نوع تجهیزاتی نیاز دارم؟

sort by اتصال باند پهن (اینترنت پرسرعت) مورد نیاز است. این می تواند از طریق یک مودم کابلی، یا سرویس های سریع مانند DSL یا یک شبکه محلی باشد. sort by رایانه ، آداپتور یا تلفن تخصصی مورد نیاز است. برخی از سرویس های VoIP فقط از طریق رایانه یا تلفن ویژه VoIP شما کار می کنند در حالی که سایر سرویس ها به شما امکان می دهند از تلفن سنتی متصل به آداپتور VoIP استفاده کنید. اگر از رایانه خود استفاده می کنید، به برخی از نرم افزارها و یک میکروفون ارزان قیمت احتیاج دارید. تلفن های ویژه VoIP مستقیماً به اتصال پهنای باند متصل می شوند و عمدتا مانند یک تلفن سنتی کار می کنند. اگر از تلفنی با آداپتور VoIP استفاده می کنید، می توانید مثل همیشه شماره گیری کنید.

جهت طراحی، برآورد هزینه و خرید تجهیزات، نصب، کانفیگ و راه اندازی سیستم VOIP کافیست با مشاوران ما در چکاد پردازش درتماس باشید.

آیا تفاوتی بین برقراری تماس محلی و تماس راه دور وجود دارد؟

برخی از ارائه دهندگان VoIP خدمات خود را بصورت رایگان و معمولاً فقط برای تماس با سایر مشترکان این سرویس ارائه می دهند. ارائه دهنده VoIP شما ممکن است به شما اجازه دهد کد منطقه ای متفاوت از منطقه ای که در آن زندگی می کنید را انتخاب کنید. همچنین به این معنی است که افرادی که با شما تماس می گیرند بسته به کد منطقه و خدماتشان ممکن است هزینه های مسافت طولانی را متحمل شوند.

برخی از ارائه دهندگان VoIP، برای تماس از راه دور با شماره ای خارج از منطقه تماس شما، مانند خدمات تلفن سنتی، هزینه دریافت می كنند. سایر ارائه دهندگان VoIP به شما اجازه می دهند با تعداد ثابت برای چند دقیقه با هر کجا تماس بگیرید. در ادامه می توانید مقاله مزایا و معایب شبکه های تلفنی VOIP را نیز مطالعه کنید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید