تلفن ip چیست؟

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

تلفن ip چیست؟

تلفن ip چیست؟

یک تلفن IP که تلفن VoIP نیز نامیده می شود ، تلفنی است که از پروتکل اینترنت استفاده می کند ، نه PSTN سوئیچ مدار. یک تلفن IP از طریق کابل اترنت به جای جک تلفن به اینترنت متصل می شود ، جایی که به آدرس IP ارائه دهنده VoIP یا ارائه دهنده PBX میزبان متصل می شود. از دیدگاه کاربر ، این گوشی درست مانند یک تلفن سنتی عمل می کند ، اما بهتر است.

تلفن های PSTN با تلفن های VoIP سازگار نیستند ، اما می توانید یک تلفن PSTN را با آداپتور تلفن آنالوگ به اینترنت وصل کنید. اگر این کار را انجام دهید ، اگرچه قادر به برقراری تماس هستید ، اما نمی توانید از بسیاری از ویژگی های VoIP استفاده کنید. ممکن است استفاده از تلفن های سنتی و ATA در خانه قابل قبول باشد ، اما در زمینه تجاری ، به طور کلی توصیه می شود که هنگام ارتقاء به VoIP ، تلفن های IP جدیدی دریافت کنید.

تلفن های IP دارای اشکال مختلف و سیستم عامل های متنوعی هستند. برخی ظاهر و احساس تلفن های تجاری سنتی را دارند ، برخی دیگر شباهت بیشتری با یک تبلت اپل یا اندروید دارند. یکی دیگر از سبک های تلفن IP ، تلفن کنفرانسی است که دارای بلندگو در بالا و سه میکروفون در اطراف آن است. یک تلفن IP telepresence بیشتر شبیه یک استودیوی تلویزیونی مینیاتوری است که دارای یک یا چند دوربین و یک یا چند صفحه نمایش در اندازه های مختلف است. تلفن های ویدئو کنفرانس به جای فرمت های صوتی ، به فرمت های ویدئویی رمزگذاری و رمزگشایی می شوند ، اما روش انجام آنها از طریق پروتکل اینترنت است ، بنابراین یک تلفن تصویری یک تلفن IP است. نرم افزار ، مانند اسکایپ ، می تواند یک تلفن IP باشد ، اگرچه معمولاً فقط به عنوان یک نرم افزار در نظر گرفته می شود .

تلفن های IP می توانند به جای استفاده از منبع تغذیه ، از طریق کابل اترنت قدرت خود را دریافت کنند. به این می گویند PoE . PoE برای سیم کشی تلفن هایی که در آن برق وجود ندارد عالی است. برعکس ، بسیاری از تلفن های IP دارای Wi-Fi هستند ، در مواردی که می توانید برق دریافت کنید ، اما جک اینترنت به راحتی در دسترس نیست. برخی از تلفن های VoIP رده بالا دارای بلوتوث نیز هستند ، بنابراین می توانید هدست را متصل کنید و تلفن می تواند در هر مکانی باشد.

تلفن ip چیست؟

جهت طراحی، برآورد هزینه و خرید تجهیزات، نصب، کانفیگ و راه اندازی سیستم VOIP کافیست با مشاوران ما در چکاد پردازش درتماس باشید.

دو شرکت بزرگ سازنده تلفن IP Polycom و Cisco هستند ، اگرچه مارک های دیگر مانند Avaya ، Snom و Grandstream سه رقبای بزرگ آنها هستند. هیچ مارک تلفن IP یا یک مدل واقعاً برتر نیست ، آنچه مهمتر است این است که مدل مناسب شما و در محدوده قیمت شما باشد. در همین راستا ، گران ترین تلفن ها قادر به مدیریت خطوط زیادی هستند ، اما همان تلفن مناسب برای پذیرش ممکن است دارای ویژگی هایی باشد که یک مدیر قدرتمند می خواهد.

تلفن های IP قادر به برقراری تماس SIP هستند ، به این معنی که از پروتکل شروع جلسه ، یک نوع پروتکل اینترنتی ، برای اتصال به آدرس های SIP استفاده می کنند. یک آدرس SIP مانند یک ایمیل برای تلفن شما است. تقریباً به همان روشی که ایمیل از طریق اینترنت رایگان است ، تماس SIP-SIP رایگان است. تماس باید به آدرس SIP انجام شود.

انواع مختلفی از تلفن های IP وجود دارد که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خاصی هستند. برخی افراد یک تلفن اداری سنتی سیاه و سفید را ترجیح می دهند ، برخی دیگر از تلفن های لمسی با تمام امکانات استفاده می کنند. تلفن IP رومیزی همان چیزی است که اکثر مردم هنگام شنیدن کلمات “IP Phone” به آن فکر می کنند ، اما تلفن های مختلفی از جمله تلفن های ویدئویی وجود دارد که از پروتکل اینترنت نیز استفاده می کنند. در هر صورت ، تلفن های IP توانایی بسیار بیشتری نسبت به همتایان خود با سوئیچ مدار دارند.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید