خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

انواع دیتاسنتر

انواع دیتاسنتر

اخیراً، اصطلاح “دیتاسنتر” به عنوان یک تعریف جهانی برای هر محیط محاسباتی کمابیش سازمان یافته استفاده می شود. با این وجود انواع دیتاسنتر مختلفی از مراکز داده وجود دارد. هر یک از شبکه های فناوری اطلاعات، ویژگی های خاص خود را دارند که باید در هنگام طراحی دیتاسنتر مورد توجه قرار گیرند تا بتوانند به بهترین وجه خواسته های روزافزون کاربران را برآورده کنند.

ما شرح مختصری از انواع مختلف مراکز داده، معماری آنها و انواع وظایف را ارائه می دهیم. همچنین در نظر بگیرید که چگونه این مشکلات بر معیارهای انتخاب در تجهیزات و فناوری های شبکه تأثیر می گذارد.

انواع مراکز داده

چهار نوع دیتاسنتر مختلف وجود دارد که هر یک برای یک مدل تجاری خاص طراحی شده اند و دارای مشکلات عملیاتی و مسائل خاص خود هستند:

  • دیتاسنتر شرکت
  • میزبان وب مراکز داده، ارائه زیرساخت رایانه ای به عنوان یک سرویس (IaaS)
  • دیتاسنتری که TurnKey Solutions را ارائه می دهند
  • دیتاسنتری که از این فناوری برای وب 2.0 استفاده می کنند

در زیر گزینه هایی وجود دارد که ممکن است انواع مختلف دیتاسنتر به طور قابل توجهی متفاوت باشد:

  • نوع پهنای باند (داخلی، خارجی یا مختلط)
  • استفاده از لایه 2 (L2) و / یا لایه 3 (L3) برای کنترل ترافیک در مرکز یا حاشیه (بالای رک)
  • فناوری ذخیره اطلاعات
  • سطح مجازی سازی سرور
  • اندازه کلی دیتاسنتر (تعداد سرورها)

انواع دیتاسنتر

مطابقت فرم و عملکرد

بسته به نوع دیتاسنتر، از فناوری و تجهیزات شبکه متفاوتی استفاده می کنیم. دیتاسنتر شرکتی در خدمت بسیاری از برنامه ها هستند. آنها می توانند 200 سرور (شرکت های کوچک)، یا 1000 سرور (شرکت های بزرگ) باشند. بخشی از مراکز داده شرکتی ساختار بسته ای دارند که برای بهینه سازی برنامه ها و خدمات فناوری اطلاعات طراحی شده اند. فقط چند ساختار عمودی (اکتشاف نفت و گاز، بیوتکنولوژی یا هر زمینه دیگری که زیرساخت های فناوری اطلاعات برای رقابت شرکت ها بسیار مهم است) همچنین می تواند شامل خوشه های محاسباتی با کارایی بالا (HPCC) در مراکز داده آن باشد که برای تجزیه و تحلیل دقیق علمی طراحی شده است. بسیاری از مراکز داده شرکت نیز ساختار باز دارند که برای خدمات مشتری طراحی شده است و بسته به نوع کاربرد، پهنای باند داخلی و خارجی را حفظ می کنند.

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور، پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

مجازی سازی و توسعه شبکه های مختلط

در توسعه دیتاسنتر شرکتی دو روند عمده وجود دارد: استفاده روزافزون از فن آوری های مجازی سازی سرور که از منابع سخت افزاری کارآمدتر استفاده می کنند و انتقال به شبکه های ترکیبی که اترنت مبتنی بر فناوری LAN را ترکیب می کنند و ذخیره سازی شبکه فیبر نوری یا SAN. به طور سنتی، مراکز داده شرکتی از سطوح سرویس شبکه مخلوط (L2 و L3) و ترکیبی از سرورهای مجازی و فیزیکی استفاده می کنند.

فضای دیتاسنتر Turn-Key به مشتریان کمک می کند تا با استفاده از فضای عمده فروشی مرکز داده که به صرف اتلاف وقت و فرآیند گران قیمت شناسایی املاک و مستغلات مناسب و توسعه آن به فضای مرکز داده قابل استفاده کمک می کند، به سرعت پروژه های مرکز داده را پیش ببرند. سرمایه گذاری های احتمالی مبتنی بر تقاضا در فضای دیتاسنتر “آماده پلاگین” برای مشتریانی که نیازهای فوری دارند وجود دارد.

سرویس های دیتاسنتر Turn-Key پیشرفته ترین محیط را برای پشتیبانی از زیرساخت های فناوری اطلاعات، خنک کننده پیشرفته، قدرت، تعدیل نیرو و پایداری فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که برنامه های حیاتی ضمن بهینه سازی بهره وری انرژی در دسترس هستند. در ادامه پیشنهاد می کنیم تا مقاله مهمترین اصول در طراحی دیتاسنتر را از دست ندهید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید