5 اشتباه بزرگ در خنک سازی مرکز داده

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

5 اشتباه بزرگ در خنک سازی مرکز داده

5 اشتباه بزرگ در خنک سازی مرکز داده

از آنجایی که کارایی برای کنترل هزینه‌ های خنک‌کننده مرکز داده و ارائه خدمات به‌روزرسانی ثابت بسیار حیاتی است، در اینجا پنج اشتباه بزرگی که مدیران مرکز داده باید از آن اجتناب کنند، آورده شده است؛ همراه ما باشید.

1. چیدمان بد سرور

یک چیدمان سرور خوب باید شامل طراحی خنک کننده مرکز داده راهروی گرم و راهروی سرد باشد که در انتهای هر ردیف، هواگیر های اتاق کامپیوتر شما قرار دارد. استفاده از همه این موارد بدون جهت گیری مناسب کارآمد نیست و می توان گرما را دفع کرد و سرور ها را خنک کرد. در زمان چیدمان سرور ها و یا طراحی اتاق سرور باید به کنترل دما بسیار بسیار توجه کنید و اگر در این کار سر رشته ای ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

2. رک خالی

رک های خالی می توانند جریان هوا را منحرف کنند و اجازه دهند هوای داغ خروجی به داخل راهروی سرد شما نشت کند. اگر رک های خالی دارید، مطمئن شوید که هوای سرد شما در آن قرار دارد. همانطور که پیش تر نیز ذکر کردم خروجی هوای گرم بسیار مهم و حیاتی است.

3. فضا های خالی بین تجهیزات

چندین بار رک هایی با فضا های خالی و بدون پوشش بین سخت افزار دیده اید؟ این فضا های خالی می توانند مدیریت جریان هوای شما را خراب کنند. اگر فضا های داخل رک مهر و موم نشده باشد، هوای گرم می تواند به راهروی سرد شما نشت کند. یک اپراتور وظیفه شناس از مهر و موم شدن فضاها اطمینان حاصل می کند.

5 اشتباه بزرگ در خنک سازی مرکز داده

 

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور،پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد. 

4. نشتی در اطراف دهانه کابل

دهانه های زیادی در طبقات و رک ها برای مدیریت کابل وجود دارد. متخصصین همچنین باید به دنبال دهانه های کابل بدون آب بندی، سوراخ های زیر پانل های برق از راه دور و واحدهای توزیع برق باشند. اگر این سوراخ ها باز باقی بمانند می توانند به هوای سرد اجازه خروج بدهند و رک و سرور ها به خوبی خنک نشوند.

5. چندین هواگیر که برای کنترل رطوبت مبارزه می کنند

چه اتفاقی می افتد زمانی که یک هواساز سعی می کند هوا را مرطوب کند در حالی که واحد دیگر سعی می کند همان هوا را مرطوب کند. در حالی که دو واحد برای کنترل مبارزه می کنند، نتیجه می تواند انرژی زیادی هدر داده شود. با برنامه ریزی دقیق نقاط کنترل رطوبت، می توانید خطر این اتفاق را کاهش دهید.

در کل سیستم تهویه در رک ها و سرورها و حتی در پایگاه های داده بسیار مهم است. متاسفانه اکثر مراکز داده دارای سیستم خنک کنندگی قدیمی می باشند که انرژی زیادی مصرف می کند و به خوبی نمی توانند گرما را کنترل کنند. حال گوگل با تکنولوژی جدید کولینگ مایعی که معرفی کرده است می تواند گرما را به خوبی دفع کند. این سیستم خنک کنندگی مایع به این صورت کار خود را انجام می دهد که رک سرور به داخل مایع قرار داده می شود و گرما به خوبی کنترل می شود. در ادامه پیشنهاد می شود مقاله ” مراکز داده و فناوری خنک کننده مایع” را از دست ندهید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید