4 روش بهینه برای خنک سازی مرکز داده

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

4 روش بهینه برای خنک سازی مرکز داده

4 روش بهینه برای خنک سازی مرکز داده

برای اکثر مشاغل، اولین گام در بهینه‌ سازی سیستم خنک‌ کننده مرکز داده، درک نحوه عملکرد خنک‌ کننده مرکز داده است، یا مهمتر از آن، چگونگی خنک‌ سازی مرکز داده برای الزامات تجاری و فنی است. در این مقاله چهار روش برتر برای اطمینان از خنک سازی بهینه مرکز داده آورده شده است:

1. از طراحی راهرو گرم و سرد استفاده کنید

این طراحی خنک‌ کننده مرکز داده، قفسه‌ های سرور را در ردیف‌ های متناوب برای ایجاد «راهرو های گرم» (شامل خروجی هوای گرم در پشت قفسه‌ ها) و «راهروهای سرد» (شامل ورودی‌ های هوای سرد در جلوی رک‌ ها) می باشد. ایده این است که راهروی گرم هوای گرم را به ورودی‌ های تهویه مطبوع منتقل کند، جایی که سرد می‌ شود و از دریچه تهویه مطبوع عبور می‌ کند تا دوباره به راهروی سرد گردش کند.

2. اجرای اقدامات مهار

از آنجایی که هوا تمایل سرسختانه ای دارد تا به هر کجا که می خواهد حرکت کند، مراکز داده مدرن با نصب دیوار ها و در ها برای هدایت جریان هوا، حفظ هوای سرد در راهرو های سرد و هوای گرم در راهرو های گرم، اقدامات مهار بیشتری را انجام می دهند. مهار کارآمد به مراکز داده اجازه می دهد تا با کاهش مصرف انرژی، تراکم رک بالاتری را اجرا کنند.

3. نشتی ها در محیط مرکز داده

آسیب آب مشکل بزرگی را برای مراکز داده ایجاد می کند و دومین عامل اصلی از دست دادن اطلاعات و خرابی پس از آتش سوزی های الکتریکی است. از آنجایی که خسارت آب اغلب توسط بیمه نامه های تجاری پوشش داده نمی شود (و حتی اگر پوشش داده شود، هیچ راهی برای جایگزینی داده های از دست رفته وجود ندارد)، مراکز داده نمی توانند این تهدید را نادیده بگیرند. خوشبختانه اکثر نشت ها به راحتی قابل شناسایی و با کمی دقت و احتیاط قابل پیشگیری هستند. ابزارهایی مانند کابل‌ های سنجش سیال و مواد شیمیایی، کنترل‌ کننده‌ های منطقه و حسگر های رطوبت می‌ توانند نشت‌ ها را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل جدی شناسایی کنند.

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور،پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد. 

4. نقاط کنترل رطوبت را بهبود ببخشید

بسیاری از مراکز داده از سیستم های اکونومایزر سمت هوا یا “خنک کننده رایگان سمت هوا” استفاده می کنند. این سیستم ها هوای بیرون را به مرکز داده وارد می کنند تا بهره وری انرژی را بهبود بخشند. متأسفانه، آنها همچنین می توانند رطوبت را در داخل ایجاد کنند. رطوبت بیش از حد در هوا می تواند منجر به تراکم شود که در نهایت باعث خوردگی و عمر کوتاه سیستم های الکتریکی می شود. تنظیم کنترل آب و هوا برای کاهش رطوبت ممکن است راه حلی به نظر برسد، اما می تواند به مشکلاتی نیز منجر شود. اگر هوا خیلی خشک شود، الکتریسیته ساکن می تواند ایجاد شود که می تواند باعث آسیب به تجهیزات شود. بنابراین، ضروری است که کنترل‌ های رطوبت مرکز داده، رطوبتی را که با هوای بیرون وارد می‌ شود، برای حفظ یک محیط ایده‌ آل برای اتاق‌ های سرور در نظر بگیرد.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید