12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش دوم)

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش دوم)

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش دوم)

قبل از مطالعه این بخش از مقاله 12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش دوم)، پیشنهاد می‌شود ابتدا بخش اول آن را مطالعه کنید.

6. StartPage

StartPage پاسخ‌های Google را ارائه می‌دهد. این گزینه عالی برای کسانی است که نتایج جستجوی Google را ترجیح می دهند اما علاقه ای به پیگیری و ذخیره سابقه جستجوی خود ندارند. این موتور همچنین شامل یک تولیدکننده URL، یک سرویس پروکسی و پشتیبانی HTTPS است. همچنین ایجاد کننده URL بسیار مفید است زیرا نیاز به جمع آوری کوکی ها را از بین می برد.

7. Search Encrypt

Search Encrypt یک موتور جستجوی خصوصی است که از رمزگذاری محلی برای اطمینان از خصوصی ماندن جستجوهای شما استفاده می کند. از ترکیبی از روش های رمزگذاری استفاده می کند که شامل رمزگذاری لایه ایمن سوکت ها و رمزگذاری AES-256 می شود.

وقتی درخواستی سرچ می‌کنید، Search Encrypt نتایج را از موتورهای جستجوی دیگر برای شما نمایش می دهد. یکی از بهترین بخش‌های Search Encrypt این است که عبارات جستجوی شما در نهایت منقضی می‌شوند، بنابراین اطلاعات شما خصوصی باقی می‌ماند حتی اگر شخصی به رایانه شما دسترسی داشته باشد.

8. Gibiru

طبق وب سایت آنها، ” گیبیرو موتور جستجوی ترجیحی برای افرادی است که حریم خصوصی برای آنها مهم است.”آنها ادعا می کنند که نتایج جستجوی آنها از یک الگوریتم اصلاح شده گوگل گرفته شده است، بنابراین کاربران می توانند بدون نگرانی در مورد فعالیت های ردیابی گوگل، اطلاعات مورد نظر خود را جویا شوند.

از آنجایی که Gibiru کوکی‌های ردیابی را روی رایانه شما نصب نمی‌کند، ظاهراً سریع‌تر از «موتورهای جستجوی NSA» می باشد.

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش دوم)

9. OneSearch

Verizon Media موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی می باشد که OneSearch را در ژانویه 2020 راه اندازی کرد. این موتور جستجو ویژگی های زیر را داراست:

بدون ردیابی کوکی، هدف گذاری مجدد، یا پروفایل شخصی.
عدم اشتراک گذاری داده های شخصی با تبلیغ کنندگان
عدم ذخیره تاریخچه جستجوی کاربر
نتایج جستجوی بی طرفانه و بدون فیلتر.
عبارات جستجوی رمزگذاری شده

10. Wiki.com

Wiki.com نتایج خود را از هزاران ویکی در شبکه به دست می‌آورد. این موتور جستجوی عالی برای کسانی است که از اطلاعات تحت رهبری جامعه که در سایت هایی مانند ویکی پدیا یافت می شود قدردانی می کنند.

11. Boardreader

اگر علاقه مند به یافتن یک انجمن یا تابلوی پیام در مورد یک موضوع خاص هستید، Boardreader باید اولین جایی باشد که به آن مراجعه می کنید. این موتور جستجو نتایج خود را از طیف گسترده ای از پیام و انجمن های آنلاین جستجو می کند. شما باید بتوانید انجمن مورد نظر خود را تنها با چند ضربه کلیک پیدا کنید.

12. giveWater

GiveWater یک موتور جستجوی اجتماعی است که خود را اینگونه توصیف می کند و هدف آن تأثیر مثبت بر جهان با توانمندسازی کاربران برای حل مسئله آب بی کیفیت و بهداشت ناکارآمد در سراسر جهان در حال توسعه است.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید