12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش اول)

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش اول)

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش اول)

گوگل تنها موتور جستجو در دنیا نیست که ما از آن استفاده می‌کنیم. این موتور جستجویی است که بسیاری از افراد برای جستجوهای روزمره، تحقیق در مورد محصول و به‌روز ماندن از آخرین اخبار به آن مراجعه می‌کنند. گوگل همچنین موتور جستجوی اصلی مورد توجه متخصصان سئو و بازاریابی است. با سهم بازار بالای 90 درصد ، سخت است استدلال کنیم که هر موتور جستجویی نتایج بهتری نسبت به Google ارائه می‌دهد.

رابط کاربری آسان گوگل و تجربه کاربری شخصی سازی شده را نمی‌توان دست کم گرفت. Google فعالیت‌های شما را در سراسر سرویس‌های خود ردیابی می‌کند، تاریخچه دقیقی از عبارت‌های جستجوی شما، سایت‌هایی که بازدید می‌کنید و موارد دیگر را نگه می‌دارد. بر کسی پوشیده نیست که غول موتور جستجو عادات مرور کاربران خود را فهرست می‌کند و آن اطلاعات را با تبلیغ کنندگان و سایر افراد علاقه‌مند به اشتراک می گذارد.

در اینجا 12 جایگزین جستجو برای گوگل آورده شده است.

1. Bing

از ژانویه 2020، سایت‌های مایکروسافت یک چهارم تمام درخواست‌های جستجو در ایالات متحده را مدیریت کردند. می‌توان استدلال کرد که بینگ در برخی موارد از گوگل بهتر عمل می‌کند.

برای شروع، Bing یک برنامه پاداش دارد که به فرد اجازه می‌دهد در حین جستجو امتیاز جمع آوری کند. این امتیازها در فروشگاه‌های مایکروسافت و ویندوز قابل بازخرید هستند، که ایده خوبی است. به نظر من، رابط کاربری گرافیکی جستجوی تصویر Bing نسبت به رقیب خود گوگل برتر است و بسیار بصری تر است. برای افرادی که با رابط کاربری گوگل حال نمی‌کنند موتور جستجوی بینگ بهترین گزینه است.

2. Yandex

اگر به دنیال یک موتور جستجوی غیر امریکایی هستید، می‌توانید از Yandex استفاده کنید زیرا به وسیله روس‌ها اداره می‌شود. همچنین این موتور در بلاروس، قزاقستان، ترکیه و اوکراین استفاده می‌شود. Yandex یک موتور جستجوی کلی با استفاده آسان است. به عنوان یک امتیاز اضافی برای کاربران، مجموعه‌ای از ابزارهای بسیار جالب را ارائه می‌دهد که شاید به کار خیلی‌ها بیاید.

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل (بخش اول)

3. CC Search

CC Search باید اولین ایستگاه شما در جستجوی تقریباً هر نوع محتوای بدون حق چاپ باشد. اگر به موسیقی برای یک ویدیو، یک تصویر برای یک پست وبلاگ یا هر چیز دیگری نیاز دارید، این موتور جستجو عالی است، بدون اینکه نگران باشید که یک هنرمند عصبانی به دنبال شما برای حق کپی رایت بیاید. درواقع این موتور جستجو بدرد بلاگرها و افرادی که تولید محتوا می‌کنند می‌خورد.

4. Swisscows

Swisscows یک گزینه منحصر به فرد در این لیست است که خود را به عنوان یک موتور جستجوی خانواده پسند معرفی می‌کند .آنها همچنین به احترام به حریم خصوصی کاربران افتخار می‌کنند و هرگز داده‌ها را جمع آوری، ذخیره یا ردیابی نمی‌کنند. از هوش مصنوعی برای تعیین زمینه جستجو کاربر استفاده می‌کند.

5. DuckDuckGo

DuckDuckGo هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را جمع آوری یا ذخیره نمی‌کند .این بدان معناست که می‌توانید جستجوهای خود را بدون نگرانی در مورد اینکه افرادی اطلاعات شما را مشاهده کنند انجام دهید. DuckDuckGo انتخاب مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند عادت‌های مرور و اطلاعات شخصی خود را خصوصی نگه دارند.

در ادامه پیشنهاد می‌شود بخش دوم این مقاله را از دست ندهید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید