10 نکته برای جلوگیری از خرابی لپ تاپ و سیستم

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

10 نکته برای جلوگیری از خرابی لپ تاپ و سیستم

10 نکته برای جلوگیری از خرابی لپ تاپ و سیستم

از اجرای برنامه‌های زیاد همزمان با گرم شدن سیستم خودداری کنید. برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌شوند ببندید تا از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کنید، بارگذاری بیش از حد منجر به خرابی سیستم می‌شود.

سیستم را به طور منظم یکپارچه سازی کنید زیرا به حذف بخش‌های بد و عمر هارد کمک می‌کند. اگر نمی‌خواهید این کار را به صورت هفتگی انجام دهید، می‌توانید یک بار در ماه این کار را انجام دهید. برای یکپارچه سازی می‌توانید از یک برنامه استفاده کنید یا می‌توانید با استفاده از ابزار Defrag ساخته شده درایور را یکپارچه سازی کنید. اما به یاد داشته باشید محدودیت‌های خاصی وجود دارد که در سرعت دیسک نمی‌توانید آنها را پیدا کنید.

همانطور که Disk Speedup برای دنیای واقعی طراحی شده است و به حداقل فضای خالی برای یکپارچه سازی نیاز دارد. Disk Speedup تکه تکه شدن داده‌ها، قطعات هارد دیسک را برطرف می کند و با استفاده از موتور اسکن پیشرفته و قوی، عملکرد سیستم را افزایش می‌دهد.

از یک ابزار ضد جاسوس افزار به روز شده برای محافظت از سیستم خود در برابر نرم افزارهای مخرب استفاده کنید. می‌توانید از نرم‌افزاری استفاده کنید که گزینه‌ای برای تنظیم به‌روزرسانی‌های خودکار فراهم می‌کند، اسکن عمیق را برای تمیز کردن کامل انجام می‌دهد. برای این کار می‌توانید از Advanced System Protector استفاده کنید.

به محض اینکه هر وصله امنیتی در دسترس قرار گرفت، سیستم عامل را به آخرین نسخه ارتقا دهید. زیرا سیستم عامل قدیمی آماده ایمن سازی خود در برابر آخرین حملات نیست.

سیستم را بدون گرد و غبار و تمیز نگه دارید.

فایل‌های غیر ضروری و استفاده نشده را حذف کنید زیرا این کار باعث می‌شود سیستم شما شلوغ شود و به سیستم کمک می‌کند تا برای کار بی عیب و نقص بهینه بماند. برای این کار می‌توانید از Disk Analyzer Pro استفاده کنید. ابزاری که به آزاد کردن فضای دیسک، سازماندهی فایل‌ها، حذف موارد منسوخ شده و از بین بردن داده‌ها برای بازیابی فضای ارزشمند دیسک کمک می‌کند.

10 نکته برای جلوگیری از خرابی لپ تاپ و سیستم

از شر کوکی‌های مرورگر، فایل‌های موقت و فایل‌های ناخواسته خلاص شوید، برای این کار می‌توانید سعی کنید و از پاک‌کننده سیستم پیشرفته سیستم بهینه‌ساز و محافظ حریم خصوصی استفاده کنید.

از باز کردن نامه‌ها و دانلود پیوست دریافتی از فرستنده ناشناس خودداری کنید. رایانه خود را خنک و بدون شلوغی نگه دارید از نگهداری آن در مکانی که گرمای مستقیم دریافت می‌کند خودداری کنید. اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، از میز لپ‌تاپ استفاده کنید تا فن فضای کافی برای عملکرد صحیح داشته باشد.

همیشه درایورها را به روز نگه دارید، رجیستری را بهینه کنید و هرگز نرم افزارهایی را که مشکوک به نظر می‌رسد دانلود یا استفاده نکنید.
اگر این مراحل تعمیر و نگهداری به صورت درست دنبال شوند، هیچ کس نمی‌تواند مانع از عمر طولانی رایانه شما شود. اما شما باید همیشه تغییرات جدیدی را که در سیستم خود ایجاد می‌کنید و بررسی کنید، اگر هر یک از آنها منجر به از کار افتادن سیستم شود، باید فوراً اقدام کنید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید