6 زبان برنامه نویسی برتر (بخش دوم)

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

6 زبان برنامه نویسی برتر (بخش دوم)

10 زبان برنامه نویسی برتر

قبل از مطالعه این بخش از مقاله 6 زبان برنامه نویسی برتر (بخش دوم)، پیشنهاد می‌شود ابتدا بخش اول این مقاله را مطالعه فرمایید.

4. C / C++

C یکی از قدیمی ترین زبان‌های برنامه نویسی است که زبان‌های دیگری مانند جاوا اسکریپت و سی شارپ از آن مشتق شده‌اند. می‌توانید C++ را به عنوان نسخه توسعه یافته C در نظر بگیرید.

هر دو زبان عملکرد بالایی دارند، بنابراین معمولاً برای ساخت برنامه‌های مختلف استفاده می‌شوند. آنها زبان‌های جهانی هستند، به این معنی که می‌توانند برای بسیاری از سیستم‌ها کامپایل شوند. برنامه نویسان آنها را به دلیل سرعت و کارآمدی بسیار دوست دارند.

در حال حاضر، زبان C بر اساس شاخص TIOBE، درست بعد از پایتون، دومین زبان محبوب است.

5. سی شارپ

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، شی گرا و همه منظوره است که به عنوان پاسخ مایکروسافت به جاوا آغاز شد. سی شارپ به شدت با پلتفرم دات نت، هم یک چارچوب و هم محیط زمان اجرا، یکپارچه شده است.

10 زبان برنامه نویسی برتر

سی شارپ یک فناوری توسعه یافته برای نوشتن برنامه برای سیستم‌های ویندوز است. با این حال، از زمانی که فریم ورک دات نت وارد سیستم‌های لینوکس و مک شد، امکان ایجاد نرم افزار بومی به این زبان تقریباً برای هر پلتفرمی وجود دارد. شما می‌توانید از این فناوری برای ایجاد اپلیکیشن‌های ویندوز، بازی‌های ویدئویی، نرم افزارهای ضد هک، اپلیکیشن‌های موبایل، واقعیت مجازی و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. غول‌های جهانی مانند Slack و Pinterest از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر در رتبه 5 در رتبه بندی Tiobe قرار دارد.

6. سویفت

Swift یک زبان برنامه نویسی است که در سال 2014 توسط اپل ساخته شد. این جایگزین Objective-C شد که قبلاً شرکت از آن استفاده می‌کرد. این عمدتا در دستگاه‌های دارای macOS، iOS و Linux استفاده می‌شود. سینتکس آن شبیه جاوا و سی شارپ است و به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌های کاربردی برای ساعت، تبلت، کامپیوتر، گوشی هوشمند، تلویزیون و سرور بنویسید.

اپل همچنان یکی از برندهای پیشرو است و در نتیجه، سوئیفت امسال نیز به عنوان یک بازیگر بزرگ ادامه خواهد داد. به گفته TIOBE ، محبوبیت سوئیفت دوباره در حال افزایش است و در نتیجه، این فناوری ارزش دانستن در سال 2022 است.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید