6 زبان برنامه نویسی برتر (بخش اول)

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

6 زبان برنامه نویسی برتر (بخش اول)

6 زبان برنامه نویسی برتر

زبان های برنامه نویسی دلیل وجود هر سرویس آنلاینی هستند که امروزه استفاده می‌کنیم. تعداد آنها بسیار زیاد است، بنابراین ممکن است از خود بپرسید: کدام زبان‌های برنامه نویسی در سال 2022 ارزش یادگیری را دارند؟

همانطور که ما تماشا می‌کنیم، تقاضا برای مهندسان نرم افزار برای مدتی در حال افزایش بوده است. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که این روند صعودی ادامه خواهد داشت. نظرسنجی انجام شده توسط BLS بر این دیدگاه تأکید دارد. بر اساس این مطالعه، انتظار می‌رود مشاغل برنامه نویسی تا سال 2028 بیست و یک درصد افزایش یابد. علاوه بر این، تعداد افرادی که علاقه مند به افزایش دانش خود در مورد این ابزارها هستند نیز در حال افزایش است.

این مقاله 6 زبان برنامه نویسی برتر را که در حال حاضر در حال افزایش هستند، معرفی می‌کند. بیایید ببینیم چه فناوری‌هایی در سال 2022 محبوب ترین خواهند بود!

1. پایتون

در بالای لیست ما پایتون قرار دارد. این یک زبان برنامه نویسی شی گرا، انعطاف پذیر و همه منظوره است که 30 سال پیش توسط Guido van Rossum ایجاد شد. این فناوری در توسعه برنامه‌هایی مانند: Instagram، Pinterest، Disqus، Uber، Reddit، Dropbox، Spotify، Google Search، Youtube و بسیاری دیگر استفاده می‌شود. بنابراین، برنامه نویسانی که این زبان برنامه نویسی را می‌دانند، بسیار مورد توجه آژانس‌های استخدام فناوری اطلاعات هستند. محبوبیت آن با این واقعیت مشخص می‌شود که در سال 2021 پایتون برترین زبان برنامه نویسی در TIOBE و PYPL Index بود. می‌توان فرض کرد که این گرایش ادامه خواهد داشت.

10 زبان برنامه نویسی برتر

چرا مقام اول را گرفت؟

طبق گفته Stack Overflow ، پایتون محبوب ترین زبان برنامه نویسی باطن و محبوب ترین فناوری است. همچنین این زبان محبوب ترین زبان برای دانشمندان داده و مهندسان یادگیری ماشین است. دارای تعداد زیادی فالوور و یک جامعه عالی است که به یکدیگر کمک می‌کنند و از یکدیگر حمایت می‌کنند. اگرچه پایتون 30 سال از عمر آن می‌گذرد، اما همچنان محبوبیت آن در حال افزایش است.

2. جاوا اسکریپت

در جایگاه دوم جاوا اسکریپت قرار دارد، پادشاه پیشرو. این یک زبان برنامه نویسی است که برای کارکرد وب سایت‌ها استفاده می‌شود. طبق نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow، این زبان محبوب‌ترین و سومین زبان برنامه‌نویسی پرتقاضا در سال 2021 است. اگرچه این زبان محبوب‌ترین زبان است، اما با استخدام مدیران در سال 2020 نیز بیشترین تقاضا را داشته است.

مانند Python، دارای یک جامعه قوی و بسیاری از کتابخانه‌ها و فریمورک‌های موجود است که کار با این زبان را آسان می‌کند. اگر بخواهید برای وب سایت، برنامه یا نرم افزار خود یک ظاهر طراحی کنید، جاوا اسکریپت هیچ رقابتی ندارد. این یکی از بهترین پلتفرم‌ها در مورد ساخت عناصر پویا در وب سایت است.

3. جاوا

همین چند سال پیش، جاوا احتمالاً در صدر فهرست ما قرار می‌گرفت. این زبان در سال‌های 2005 و 2015 زبان سال بود. با این حال، محبوبیت این زبان شناخته شده سال به سال در حال کاهش است.

این زبان برنامه نویسی اکنون در اپلیکیشن‌های موبایل، توسعه وب و حتی بیگ دیتا استفاده می‌شود. این زبان برنامه نویسی اصلی برای دستگاه‌های اندرویدی است، بنابراین تقاضای آن همچنان بالا خواهد بود. امروزه هنوز هم طبق Stack Overflow پنجمین فناوری محبوب است.

در ادامه پیشنهاد می‌شود بخش دوم این مقاله را مطالعه فرمایید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید