خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

پروتکل TCP/IP چیست؟

پروتکل TCP/IP چیست؟

TCP / IP یا پروتکل کنترل انتقال / پروتکل اینترنت، مجموعه ای از پروتکل های ارتباطی است که برای اتصال دستگاه های شبکه در اینترنت استفاده می شود. TCP / IP همچنین می تواند به عنوان یک پروتکل ارتباطی در یک شبکه رایانه ای خصوصی (یک اینترانت یا یک اکسترانت) استفاده شود. حال در این مطلب قصد داریم تا توضیحاتی را در رابطه با پروتکل TCP/IP چیست؟ را ارائه دهیم.

کل مجموعه پروتکل اینترنت، مجموعه ای از قوانین و روش ها، معمولاً با عنوان TCP / IP شناخته می شود. TCP و IP دو پروتکل اصلی هستند، اگرچه پروتکل های دیگر در مجموعه وجود دارندمجموعه پروتکل TCP / IP به عنوان یک لایه انتزاعی بین برنامه های اینترنتی و ساختار مسیریابی / سوئیچینگ عمل می کند.

پروتکل TCP/IP چیست؟

TCP / IP با ارائه ارتباطات پایان به پایان نحوه رد و بدل کردن داده ها از طریق اینترنت را مشخص می کند که نحوه شکسته شدن آنها به بسته ها، آدرس دهی، انتقال، مسیریابی و دریافت در مقصد را مشخص می کند. TCP / IP به مدیریت مرکزی کمی نیاز دارد و برای ایجاد قابلیت اطمینان در شبکه با قابلیت بازیابی خودکار از خرابی هر دستگاهی در شبکه، طراحی شده است.

دو پروتکل اصلی در مجموعه پروتکل اینترنت عملکردهای خاصی را دارند. TCP تعریف می کند که چگونه برنامه ها می توانند کانال های ارتباطی را در سراسر شبکه ایجاد کنند. این برنامه همچنین نحوه مونتاژ پیام در بسته های کوچکتر را قبل از انتقال از طریق اینترنت و دوباره مونتاژ به ترتیب صحیح در آدرس مقصد، مدیریت می کند.

جهت مشاوره، طراحی، تأمین تجهیزات و اجراء و پیاده سازی کلیه خدمات اکتیو و پسیو سیستم های GPON متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … میباشد.

IP نحوه آدرس دهی و مسیریابی هر بسته را برای اطمینان از رسیدن به مقصد مناسب تعریف می کند. هر کامپیوتر دروازه ای در شبکه این آدرس IP را بررسی می کند تا تعیین کند که کجا پیام را بفرستد. ماسک subnet چیزی است که به رایانه یا سایر دستگاه های شبکه می گوید چه بخشی از آدرس IP برای نشان دادن شبکه و چه بخشی برای نمایش میزبانها (سایر رایانه ها) در شبکه استفاده می شود.

پروتکل TCP/IP چیست؟

TCP / IP از مدل ارتباط سرور سرویس گیرنده استفاده می کند که در آن کاربر یا دستگاه (مشتری) سرویس (مانند ارسال یک صفحه وب) توسط رایانه دیگری (سرور) در شبکه ارائه می شود. در مجموع، مجموعه پروتکل های TCP / IP به عنوان بدون حالت طبقه بندی می شود، به این معنی که هر درخواست مشتری جدید محسوب می شود زیرا ارتباطی با درخواست های قبلی ندارد. بی تاب بودن مسیرهای شبکه را آزاد می کند بنابراین می توان به طور مداوم از آنها استفاده کرد.

لایه حمل و نقل به خودی خود، وضعیتی مناسب دارد. این یک پیام واحد را منتقل می کند و اتصال آن تا زمانی که همه بسته های پیام دریافت و در مقصد دوباره مونتاژ نشوند، برقرار است. مدل TCP / IP با مدل شبکه هفت لایه اتصال سیستم های باز (OSI) که بعد از آن طراحی شده اند کمی متفاوت است. مدل مرجع OSI نحوه ارتباط برنامه ها از طریق شبکه را تعریف می کند.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید