مزایای cupهای intel چیست؟

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

مزایای cupهای intel چیست؟

مزایای cupهای intel چیست؟

در حالی که رقیب اصلی اینتل AMD (Advanced Micro Devices) اجزای با کیفیت بالا را ارائه می دهد، چند دلیل وجود دارد که چرا CPU اینتل برای نیازهای خاص شما بهتر است. حال در این مطلب قصد داریم تا جواب سوال مزایای cupهای intel چیست؟ را ارائه دهیم.

کشف آنچه در پردازنده نیاز دارید

قبل از تصمیم گیری در مورد پردازنده مرکزی، به مکان استفاده از رایانه خود توجه کنید. آیا به دنبال قابلیت حمل هستید یا تجربه دسک تاپ را ترجیح می دهید؟ نحوه استفاده از سیستم جدید خود را در نظر بگیرید. برای اهداف این مقاله، فرض خواهیم کرد که شما از رایانه شخصی خود برای بازی استفاده می کنید، اما کارهایی مانند پخش جریانی، ویرایش ویدئو و برنامه های حرفه ای نیز می توانند بر انتخاب سخت افزار شما تأثیر بگذارند.

این ملاحظات را بخاطر بسپارید زیرا در اصطلاحاتی مانند شمارش هسته و سرعت کلاک که دانستن آنها هنگام مقایسه CPU مهم است، می پردازیم.

مزایای cupهای intel چیست؟

مصرف برق

برای نت بوک ها، پردازنده Atom اینتل از برق کم، حتی به اندازه 5 وات، استفاده می کند. یک پردازنده مرکزی AMD ممکن است از دو تا سه برابر وات استفاده کند، که تأثیر قابل توجهی در میزان شارژ باتری نت بوک دارد.

تولید گرما

در حالی که AMD و Intel به طور مرتب بسته به اینکه از چه معیار عملکردی استفاده می کنید، مکان خود را معامله می کنند، پردازنده های Intel این شهرت در تولید گرمای کمتری دارند، که بخشی از آن به دلیل نیاز به وات کمتر، مانند قطعات نت بوک است. در یک محیط جمع و جور مانند یک کامپیوتر کوچک، اینتل می تواند انتخاب بهتری باشد.

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور، پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

سازگاری

از آنجا که پردازنده های مرکزی اینتل بیشتر در بازار رایج هستند، طیف گسترده ای از مادربردها نیز در دسترس هستند. این بدان معنی است که شما می توانید از طیف گسترده تری از ویژگی ها انتخاب کنید و یافتن قیمت پایین تر از مادربردهای سازگار با AMD آسان تر است.

کنترل کننده های حافظه مجتمع

این فناوری به CPU اجازه می دهد تا فعالیت همه هسته های آن را هماهنگ کند و نحوه ذخیره و بازیابی دستورالعمل ها را بهبود می بخشد. حرکت اینتل به سمت QuickPath Interconnect باعث می شود حافظه برابر AMD باشد و پردازنده های قدرتمند Core i7 اینتل همراه با این فناوری سقف عملکرد بالاتری را ایجاد می کنند.

مزایای cupهای intel چیست؟

ظرفیت ساخت

اینتل با 15 کارخانه تولید پردازنده در سراسر جهان کار می کند، در حالی که AMD تعداد اندکی از کارخانه های خود را به یک سازمان جداگانه منتقل می کند. ظرفیت تولید بیشتر اینتل به آنها این امکان را می دهد که در مدت زمان کمتری مقدار بیشتری پردازنده مرکزی را به بازار بیاورند و این باعث می شود که شما بتوانید پردازنده مورد نظر خود را پیدا کنید.

تعداد هسته پردازنده

پردازنده های گرافیکی مدرن دارای چندین هسته هستند. هر یک از این هسته ها مانند یک پردازنده اضافی عمل می کنند که به پردازنده اجازه می دهد چندین دستورالعمل را به طور همزمان پردازش کند. در بسیاری از بازی های رایانه ای از چندین هسته استفاده می شود، اما در صورت انجام کارهایی با پردازنده زیاد خارج از بازی، مانند رمزگذاری ویدیو یا استفاده از برنامه های پیچیده برای ایجاد محتوای سطح بالا، تعداد هسته های بالاتر اهمیت بیشتری پیدا می کند.

سرعت ساعت CPU

سرعت کلاک یک CPU (که به آن نرخ کلاک یا فرکانس نیز گفته می شود) تعداد چرخه هایی است که CPU می تواند در یک ثانیه اجرا کند. این یک نکته اساسی است که هنگام انتخاب پردازنده مهم است. پردازنده های مدرن میلیاردها دور در ثانیه اجرا می کنند، بنابراین سرعت کلاک در گیگاهرتز اندازه گیری می شود. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرعت ساعت و چرخه پردازنده در اینجا بخوانید تا بدانید که چگونه این معیارها می توانند به طور بالقوه بر تجربه بازی شما تأثیر بگذارند.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید