سرور چیست؟

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

سرور چیست؟

سرور چیست؟

اکثر کسب و کارها سرور دارند اما آیا می دانید سرور واقعا چه کاری انجام می دهد؟ اندازه زیاد برخی از سرورها می تواند ترسناک باشد و مردم را از درک کاری که انجام می دهند بترساند. سرور نقشی حیاتی در فناوری کسب و کار ایفا می کند. برای اینکه بتوانید به راحتی داده ها را در سراسر شبکه خود ذخیره کرده و به آن ها دسترسی داشته باشید، باید یک سرور را به درستی تنظیم کنید.

سرور چیست؟

سرور چیست و سرور چه کاری انجام می دهد؟ سرور رایانه ای است که اطلاعات را به رایانه های دیگر ارائه می دهد. این رایانه ها که کلاینت نامیده می شوند ، می توانند از طریق یک شبکه محلی یا یک شبکه گسترده مانند اینترنت به یک سرور متصل شوند . سرور یک بخش حیاتی از  زیرساخت فناوری اطلاعات شما است.

سرور چه کاری انجام می دهد؟

یک سرور اطلاعات را در یک شبکه جمع آوری و ارسال می کند. این می تواند یک شبکه محلی، مانند شبکه کسب و کار شما، یا یک شبکه گسترده تر در چندین مکان باشد.

هر رایانه ای که نرم افزار مناسبی را اجرا می کند می تواند سرور باشد. اگر چه وقتی کلمه سرور را می شنویم به ماشین های عظیم و پرقدرت فکر می کنیم که داده ها را در سراسر وب انتقال می دهند و پردازش می کنند.

سرور چگونه کار می کند؟

هر بار که از اینترنت استفاده می کنید به یک سرور دسترسی دارید. وقتی URL را در مرورگر وارد می‌کنید، رایانه شما با سرور میزبان آن وب‌سایت ارتباط برقرار می‌کند و داده‌ها را روی دستگاه شما اجرا می کند.

این یک دیدگاه ساده از نحوه عملکرد فرآیند سرور است :

  • شما یک URL وارد می کنید و مرورگر وب شما یک صفحه وب را باز می کند 
  • مرورگر وب یک URL کامل برای سایتی که می خواهد نمایش دهد درخواست می کند
  • این اطلاعات به سرور ارسال می شود
  • وب سرور تمام داده های مورد نیاز برای نمایش سایت را پیدا کرده و می سازد (به همین دلیل است که برخی از سایت ها سریعتر از سایرین بارگذاری می شوند)
  • مرورگر وب شما داده ها را دریافت می کند و وب سایت را برای شما نمایش می دهد

سرور چیست؟

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور،پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

از نظر سخت افزاری، سرور فقط یک کامپیوتر است اما بدون اینکه کسی پشت آن روی مانیتور کار کند. در یک محیط شبکه‌ای کسب و کار معمولی، ممکن است یک سرور پست الکترونیکی پیدا کنید که تمام ترافیک و ذخیره‌سازی نامه را انجام می‌دهد، یک سرور چاپی که همه چاپگرها را مدیریت می‌کند یا یک سرور پایگاه داده که پایگاه داده شرکت را در خود جای داده است.

انواع مختلفی از سرورها از جمله سرورهای وب، سرورهای پست الکترونیکی و سرورهای فایل وجود دارند. یک وب سرور صفحات وب را به رایانه هایی که به آن متصل می شوند ارائه می دهد. همچنین می تواند زبان های اسکریپتی مانند PHP، ASP و JSP را حل کند. یک سرور پست الکترونیکی حساب های ایمیل کاربران را ذخیره می کند و پیام های ایمیل را ارسال و دریافت می کند. به عنوان مثال، اگر یک ایمیل برای یک دوست ارسال کنید، این پیام توسط یک سرور ایمیل با استفاده از پروتکل SMTP ارسال می شود.

اینها چند نمونه از سرورهای رایج هستند، اما انواع بیشتری نیز وجود دارند. تقریباً هر رایانه ای می تواند به عنوان سرور استفاده شود اگر نرم افزار سرور لازم روی آن نصب شده باشد و سخت افزار آنقدر قوی باشد که بتواند حجم کار را پردازش کند. در حالی که سرورها معمولاً به قدرت پردازش زیادی نیاز ندارند، مقدار زیادی رم و هارد دیسک های سریع به مقابله با ترافیک سنگین به سرور کمک می کنند.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید