خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

تکنولوژی GPON چیست؟

تکنولوژی GPON چیست؟

تکنولوژی GPON چیست؟ تکنولوژی GPON یا Gigabit Passive Optical Networks یک مکانیسم دسترسی از چند نقطه است. در این مطلب به صورت کامل به معرفی تکنولوژی GPON خواهیم پرداخت.

مزایای تکنولوژی GPON چیست؟ ویژگی اصلی GPON استفاده از تقسیم کننده های منفعل است که یک فیبر تغذیه ای را از محل مرکزی ارائه دهنده شبکه امکان می دهد تا به چندین کاربر در خانه ها و مشاغل کوچک آنها خدمات ارائه دهد.

GPON از استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) برای اهداف امنیتی استفاده می کند که برای سخت افزار و نرم افزار کارآمد طراحی شده است و از طول بلوک 128 بیت و طول کلید 128 ، 192 و 256 بیت پشتیبانی می کند. GPON همچنین از انواع پروتکل های اترنت پشتیبانی می کند.

چرا GPON را انتخاب می کنیم؟

GPON به کاربر این امکان را می دهد تا چندین سرویس را در یک شبکه حمل و نقل فیبر منسجم ادغام کند. این دلیل اصلی است که کسی GPON را نسبت به سایر فناوری ها انتخاب می کند.

کاربردهای تکنولوژی GPON، شبکه های دارای GPON بهترین راه حل برای محیط های دارای چندین گره، نقطه یا ساختمان مجزا هستند زیرا این فناوری ضمن افزایش پهنای باند ، هزینه ها و زیرساخت ها را کاهش می دهد. 2.5 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند پایین دستی و 1.25 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند بالا دستی را به هر مشتری ارائه می دهد که یک شبکه فیبر قابل تنظیم و با ظرفیت بالا برای انواع خدمات مبتنی بر آی پی است.

تکنولوژی GPON چیست؟

تکنولوژی GPON مزایای گسترده ای را فراهم می کند که امکان استقرار سریع ، انعطاف پذیر و انبوه فیبر در بازار را با کمترین هزینه ممکن برای مالکیت و عرضه گسترده فراهم می کند. با ترکیب اتصال مبتنی بر IP کامل و جدیدترین فیبرها تا نوآوری های نقطه پایان ، شبکه های نوری گیگابیتی غیرفعال (GPON) به طور فزاینده ای به عنوان اصلی ترین فناوری شبکه اصلی ظاهر می شوند.

جهت مشاوره، طراحی، تأمین تجهیزات و اجراء و پیاده سازی کلیه خدمات اکتیو و پسیو سیستم های GPON متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … میباشد.

  • GPON از خدمات سه گانه پشتیبانی می کند و راه حل های رقابتی برای همه خدمات را ارائه می دهد.
  • GPON از انتقال پهنای باند برای شکستن گلوگاه پهنای باند دسترسی از طریق کابل های جفت پیچ خورده پشتیبانی می کند.
  • GPON برای غلبه بر مانع فناوری دسترسی در برابر کابل های جفت پیچ خورده و کاهش گره های شبکه از پوشش خدمات طولانی مدت (تا 20 کیلومتر) پشتیبانی می کند.
  • GPON با استانداردهای کامل و الزامات فنی بالا از خدمات یکپارچه به روش خوبی پشتیبانی می کند.
  • GPON یک گزینه کاملاً نوری است که بهترین ها را از همه جهان ارائه می دهد.
  • یک سیستم GPON از یک ترمینال خط نوری (OLT) تشکیل شده است که با استفاده از شبکه توزیع نوری غیرفعال (ODN) چندین ترمینال شبکه نوری (ONT) را به یکدیگر متصل می کند.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید