خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

تاریخچه GPON

تاریخچه GPON

PON یک شبکه نوری منفعل چند نقطه ای (P2MP) است، GPON مخفف Gigabit Passive Optical Networks است. GPON توسط توصیه G.984.x ITU-T تعریف شده است. GPON می تواند نه تنها اترنت، بلکه ATM و TDM (PSTN ISDN ،E1 و E3) را نیز حمل و نقل کند. شبکه GPON عمدتاً از دو تجهیزات انتقال فعال تشکیل شده است، یعنی: Optical Line Termination (OLT) و Optical Network Unit (ONU) یا Optical Network Termination (ONT). GPON از سرویس های بازی سه گانه، پهنای باند، پهنای باند (تا 20 کیلومتر) و غیره پشتیبانی می کند.

تاریخچه GPON

تاریخچه GPON مربوط می شود از سال 1995، کار بر روی الیاف معماری منازل توسط گروه کاری دسترسی کامل خدمات شبکه (FSAN) انجام شد که توسط ارائه دهندگان خدمات مخابراتی عمده و فروشندگان سیستم تشکیل شده است. اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور (ITU) در مورد دو نسل PON بیشتر کار کرد و استاندارد کرد. استاندارد قدیمی ITU-T G.983 براساس حالت انتقال ناهمزمان (ATM) بنا شده است و بنابراین به آن APON (ATM PON) گفته می شود. بهبودهای بیشتر در استاندارد اصلی APON و همچنین افت تدریجی مورد علاقه خودپرداز به عنوان یک پروتکل، منجر به این شد که نسخه کامل و نهایی ITU-T G.983 اغلب با نام پهنای باند PON یا BPON شناخته شود. یک APON / BPON معمولی 622 مگابیت در ثانیه پهنای باند پایین دست و 155 مگابیت در ثانیه (OC-3) ترافیک بالادست را فراهم می کند، اگرچه استاندارد نرخ بالاتری را در خود جای می دهد.

جهت مشاوره، طراحی، تأمین تجهیزات و اجراء و پیاده سازی کلیه خدمات اکتیو و پسیو سیستم های GPON متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … میباشد.

استاندارد ITU-T G.984 گیگابیتی دارای شبکه های نوری غیرفعال (GPON) از طریق استفاده از بسته های بزرگتر و با طول متغیر، در مقایسه با BPON، افزایش کل پهنای باند و پهنای باند را نشان می دهد. باز هم، این استانداردها گزینه های مختلفی برای نرخ بیت را مجاز می دانند، اما صنعت در پهنای باند پایین دستی 2.488 گیگابایت بر ثانیه (Gbit / s) و در پهنای باند بالادست 1.244 گیگابیت بر ثانیه همگرا شده است. روش کپسوله سازی GPON (GEM) بسته بندی بسیار کارآمد از ترافیک کاربر را با تقسیم بندی قاب امکان پذیر می کند.

تاریخچه GPON

تا اواسط سال 2008، ورایزون بیش از 800000 خط نصب کرده بود. British Telecom ،BSNL ،Saudi Telecom Company ،Etisalat و AT&T به ترتیب در انگلیس، هند، عربستان سعودی، امارات و ایالات متحده در امتحانات پیشرفته بودند. شبکه های GPON اکنون در شبکه های متعددی در سرتاسر جهان مستقر شده اند و روندها حاکی از رشد بالاتر GPON نسبت به سایر فناوری های PON مانند EPON است. طبق تخمین Router-switch.com، حمل و نقل جهانی OLT در سال 2014 5.8 میلیون، در جهان واحد ONT در سال 2014 48.5 میلیون بار است. در ادامه پیشنهاد می شود تا مقاله تکنولوژی GPON چیست؟ را از دست ندهید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید