Vmware

Vmware ، غول مجازی سازی جهان چه کاربرد هایی دارد

VMware چیست؟

نرم افزار Vmware یکی از  قدرتمند ترین نرم افزارهای مجازی سازی می باشد که حدودا از سال ۲۰۰۵ کار خود را شروع کرده است و در این مدتی که در میان کاربران مورد استفاده قرار میگیرد توانسته جوایز زیادی را از مدیران IT دریافت کند .

ابن نرم افزار توانایی آن را دارد که اگر روی یک سیستم که امکان مجازی سازی داشته باشید ، ماشین های مجازی متعددی با سیستم عامل ها و کنترل پنل های مختلفی را روی آن پیاده سازی کرد.

کاربرد های Vmware در یک محیط عملیاتی

در ابتدا،لازم به ذکر است که منظور از یک محیط عملیاتی،محیطی واقعی با کاربران واقعی برای تولید دیتا و کار میباشد.چالش های موجود در یک محیط عملیاتی در دنیای امروز،باعث شده است که کسب کار های مختلف در Scale های متفاوت به دنبال کاهش هزینه های بخش IT خود در کنار افزایش بهره وری باشند.Vmware راه حل Vsphere را در اختیار این کسب و کار ها قرار میدهد تا بتوانند از حداکثر توانایی سخت افزاری خود بدون نایز به اضافه کردن سخت افزار جدید،استفاده کنند .

Vsphere چیست؟

Vsphere،یک از اصلیترین محصولات شرکت Vmware است ، که در کنار دیگر محصولات این شرکت ،به ما قابلیت مجازی سازی محیط نرم افزاری خود در بستر یک سخت افزار محدود میدهد . این محیط میتواند شامل سیستم عامل های(حتی تا ۱۰۰۰۰ عدد!) مختلف باشد که بر روی آن ، نرم افزار ها و سرویس های مختلف در حال اجرا و سرویس دهی میباشند .Vsphere در واقع پکیجی از نرم افزار های مختلف از جمله Esxi, VCSA و غیره میباشد که به ما توانایی پیاده سازی یک محیط مجازی را با سیستم عامل ها و نرم افزار های مختلف میدهد.

Vsphere چه قابلیت هایی دارد؟

این نرم افزار،از طریق پنل مدیریتی که دارا میباشد ،(هم به صورت مستقیم و هم به صورت vCSA در دسترس میباشد) ، توانایی مدیریت سیستم عامل های مختلف درون خود را دارد،که در این نرم افزار به آنها ماشین مجازی یا Virtual machine گفته میشود.

یکی بهترین و کاربردی ترین قابلیت های Vsphere این است ، که شما میتوانید از طریق پنل مدیریتی خود،این ماشین های مجازی را مدیریت کنید، که میتواند شامل خاموش و روشن کردن،اختصاص فضای ذخیره سازی(NAS/SAN/LOCAL)،تقسیم بار پردازشی ،تغییر مشخصات سخت افزاری در موقع نیاز و یا ارتباط remote به سیستم عامل و غیره باشد.که همگی این قابلیت ها در کنار قابلیت های دیگر این نرم افزار، آن را به انتخاب اول کسب و کار هایی تبدیل کرده است که میخواهد با کمترین هزینه برای سخت افزار بتوانند حداکثر بازدهی را از سیستم خود داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.