مزایای cupهای AMD چیست؟

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

مزایای cupهای AMD چیست؟

مزایای cupهای AMD چیست؟

اگر به دنبال بهترین CPU مخصوص بازی یا بهترین CPU برای برنامه های دسک تاپ هستید، فقط دو گزینه برای انتخاب وجود دارد، AMD و Intel. اما در بسیاری از موارد، پاسخ در واقع بسیار واضح است. این یک چرخش شگفت انگیز از ثروت برای سازنده تراشه است که چهار سال پیش در لبه ورشکستگی قرار گرفت و چرخش خود را بسیار چشمگیر تر می کند زیرا اینتل پس از یک دهه تسلط خود را برآشفته می کند. حال در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با مزایای cupهای AMD چیست؟ توضیحاتی را ارائه دهیم.

مزایای cupهای AMD چیست؟

در اواخر سال 1999، اینتل بازار پردازنده های دسکتاپ را تا حد زیادی به خودش اختصاص داد. سیستم های ناسازگار مانند Apple Mac، مبتنی بر پردازنده های موتورولا، IBM و دیگران وجود داشت، اما این سیستم ها در تعداد نسبتاً کمی فروخته می شدند. برخی از شرکت ها، از جمله Cyrix ،IDT، هریس و خود AMD، پردازنده های سازگار با Intel را تولید کردند، اما اینها بدون شک یک قدم از پردازنده های شاخص اینتل عقب بودند. هنگامی که این شرکت ها که اینتل آنها را “مقلد” می نامد، در حال تولید 286s پیشرفته تر بودند، اینتل حجم 386 را ارسال می کرد. هنگامی که مقلدان شروع به تولید پردازنده های سازگار با 386 سازگار کردند، اینتل قبلاً ارسال 486 و غیره را آغاز کرده بود. هر بار که Cyrix ،AMD و دیگران قدمی بالاتر می بردند، اینتل پردازنده نسل بعدی را آزاد می کند. در نتیجه، پردازنده های این شرکت های دیگر با قیمت پایین به فروش می رسیدند و بیشتر در سیستم های ارزان قیمت استفاده می شدند. هیچ کس نمی تواند در بازار اصلی خود با اینتل رقابت کند.

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور،پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

متأسفانه، کمبودهای گسترده تراشه های Ryzen 5000 را از دست علاقه مندان دور نگه داشته و خرید آنها تقریباً غیرممکن مانده است. مطمئناً، می توانید خوش شانس باشید و در لحظات نادر دسترسی به تراشه Ryzen 5000 امتیاز دهید، اما اگر امروز باید تراشه خریداری کنید، بسیاری از تراشه های دیگر که در مقاله زیر ذکر شده است، احتمالاً تنها گزینه شما تا زمانی که AMD شروع به کار کند، خواهد بود. تقاضای تراشه های آن را برآورده می کند.

تقریباً برای همه مهمترین قیمت در نظر گرفته شده است و AMD به سختی در بخش ارزش سخت می شود، گرچه مطمئناً نمی توان برای پردازنده های سری XT چنین گفت. پردازنده های سری Ryzen 5000 این شرکت 50 دلار افزایش قیمت را تجربه می کنند، اما تراشه های سریعتر برچسب های بالاتری دارند. این شرکت مزایای زیادی از جمله قابلیت شلوغی بیش از حد در بیشتر مدل ها را ارائه می دهد، نیازی به گفتن نیست كه نرم افزار رایگان شامل ویژگی ابتکاری Overclocking خودكار Precision Boost Overdrive است.

مزایای cupهای AMD چیست؟

در نبرد پردازنده AMD در مقابل اینتل، AMD پیشرو در گروههای بحرانی قیمت است، خصوصاً در میانه و رده بالای خود، اما معیارهای ما نشان می دهد که عملکرد بازی اینتل هیچ کس کم نیست.

در نبرد عملکرد غیر بازی AMD در مقابل پردازنده های اینتل، تصویر بسیار واضح تر است. تراشه های AMD از نظر عملکرد نهایی در بهره وری رشته ای و برنامه های تولید محتوا، کاملاً برنده هستند و پردازنده های Ryzen 5000 این امتیاز را گسترش داده اند. سهم زیاد هسته ها، رشته ها و حافظه پنهان پردازنده های AMD نیز به معنای یک پیروزی بزرگ در گروه عملکرد به ازای هر دلار است. در ادامه پیشنهاد می شود تا مقاله مزایای cupهای intel چیست؟ را از دست ندهید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید