سه راه عملی برای بهبود عملکرد بانک اطلاعاتی اوراکل

سه راه عملی برای بهبود عملکرد بانک اطلاعاتی اوراکل

سه راه عملی برای بهبود عملکرد بانک اطلاعاتی اوراکل
تأیید اینکه مسئله عملکرد پایگاه داده اوراکل دارید، اولین قدم برای بهبود روند است. برای تعیین سطح مشکل، نیاز به شناسایی آن دارید.

در حالی که جزئیات بهینه سازی عملکرد پایگاه داده اوراکل می تواند پیچیده باشد،سه راه عملی برای بهبود عملکرد بانک اطلاعاتی اوراکل وجود دارد که شما باید آنها را در نظر بگیرید:

  1. تنظیم SQL ناکارآمد برای عملکرد بهتر پایگاه داده اوراکل

تنظیم برنامه SQL برای استفاده از برنامه پرس و جو مناسب، سریعترین، کم خطرترین و پرهزینه ترین روش برای رفع مشکلات عملکرد اوراکل است. برخی از نکات برای این کار در زیر آمده است:

  • SQL در حال اجرا برای مشکل را فقط از دید کاربر شناسایی و هدف گذاری کنید.

این امر باید چیزی باشد که در آن صورت می گیرد:

«هنگامی که فرم استعلام حساب های قابل پرداخت را در ساعت ۰۹:۴۵ صبح چهارشنبه باز می کنم، باز شدن ۳۵ ثانیه طول می کشد – این اتفاق باید فقط ۲ ثانیه باشد». تا زمانی که این سطح از جزئیات را در دست ندارید، برای تعریف مشکل به کار خود با کاربران ادامه دهید.

  • ردیابی و اندازه گیری پایگاه داده با استفاده از ابزار استاندارد ردیابی برای شناسایی آمار SQL، برنامه اجرایی و هزینه زمان انتظار.
  • عملیات تنظیم را برای عبارات خاص که بیشترین زمان پاسخ را برای حداکثر عملکرد مصرف می کنند، هدف قرار دهید.

من نمی توانم بیش از اندازه ارزیابی درست و قابل قبولی برای اندازه گیری مشکلات عملکرد سیستم قبل از هرگونه تلاش برای رسیدگی به مسائل، داشته باشم.

وقت خود را صرف «تلاش» برای بهینه سازی بانک های اطلاعاتی خود، بدون آنکه اندازه گیری و چشم اندازهای بسیار خوب تعریف شده ای داشته باشید، نکنید.

  1. بهبود عملکرد ذخیره سازی

هنگامی که تمام فرصت های تنظیم SQL را تست کردید، یکی از گزینه ها این است که بستر ذخیره سازی را که پایگاه داده روی آن اجرا می شود، در نظر بگیرید.

بررسی گزینه های ذخیره سازی برای سرور پایگاه داده Oracle شما می تواند یک رویکرد مقرون به صرفه برای از بین بردن تنگناها باشد.

به عنوان مثال، فناوری ذخیره سازی فلش می تواند پهنای باند قابل توجهی بالاتر و کاهش تأخیر در بارهای محدود به IO را ارائه دهد.

تأمین هدفمند ذخیره سازی فلش برای پایگاه داده Oracle می تواند پیشرفت های چشمگیری را بدون نیاز به بروز کردن کل زیرساخت های بانک اطلاعاتی شما ایجاد کند.

می توانید اشیا پایگاه داده خاص را در حافظه فلش قرار دهید که بیشترین مزیت عملکرد را دارند و بقیه پایگاه داده را روی حافظه معمولی ذخیره کنید. همچنین، پرس و جوهای تحلیلی که مقادیر زیادی از داده را پردازش می کنند، می توانند قبل از تکمیل پرس و جو نیاز به مرتب سازی عظیمی داشته باشند.

عملکرد پرس و جوهای تحلیلی یا هر پرس و جویی که حجم زیادی از داده ها را پردازش می کند، می تواند به عملکرد ذخیره سازی بسیار وابسته باشد.

مکان یافتن فاصله زمانی موقت اوراکل در ذخیره سازی فلش فرصتی مقرون به صرفه برای کاهش زمان پاسخگویی به درخواست است.

در اینجا گزینه های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. اصلی ترین نکته این است که می توان هنگام برخورد با مشکلات عملکرد مربوط به ذخیره سازی، یک رویکرد خاص و هدفمند را اتخاذ کرد.

ممکن است نیازی به جایگزینی کل سکوی ذخیره سازی که پایگاه داده Oracle شما در آن کار می کند، برای به دست آوردن عملکرد قابل توجهی از کارآیی نباشد.

  1. ارائه زیرساخت های پایگاه داده اختصاصی

در بعضی موارد، صرف نظر از تنظیمات انجام شده، عملکرد ضعیف سیستم نتیجه سایر سیستم ها در یک بستر زیرساخت مشترک است.

کارآمدترین روش برای مقابله با این جداسازی انتقال حجم کار پایگاه داده اوراکل به زیرساخت های اختصاصی است.

در حالی که هزینه مستقیم این رویکرد با زیرساخت های اضافی و هزینه های پشتیبانی همراه است، می تواند با مزایای زیر جبران شود:

  • هیچ تأثیری در دیتابیس های مجاور در زمان پاسخگویی به پایگاه داده Oracle نخواهد داشت.
  • عملکرد قابل پیش بینی تر برای ظرفیت کاری پایگاه داده.
  • به طور بالقوه ردپای زیرساختی کاهش یافته و استفاده متمرکزتر از مجوزهای نرم افزار Oracle.
  • مدیریت، نظارت و امنیت ساده.

تلاش برای اندازه گیری مسائل مربوط به عملکرد پایگاه داده در زیرساخت های تلفیقی در بین چندین فن آوری، یک تمرین زمان بر و دشوار است.

در حالی که عملکرد، ظرفیت و مقیاس پذیری از ویژگی های اصلی Oracle Exadata است – تجربه ما این است که یکی از مهمترین مزایای استقرار Oracle Exadata، امکان اندازه گیری، تشخیص و بهینه سازی بارهای مهم در حالت اختصاصی است.

در بسیاری از موارد، این تشخیص می تواند در کسری از زمان در Oracle Exadata در مقایسه با راه حل های جایگزین پلت فرم تکمیل شود.

سیستم عامل های پایگاه داده مقاوم و مقیاس پذیر نیاز به سرمایه گذاری دارند. هنگام ارزیابی هزینه های رویکردهای مختلف، هنگام ارزیابی گزینه های خود، هزینه غیرمستقیم عملکرد ضعیف را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.