روش های پشتیبان گیری از کامپیوتر

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

روش های پشتیبان گیری از کامپیوتر

روش های پشتیبان گیری از کامپیوتر

چیزی که بسیاری از کارشناسان فن آوری تأکید می کنند اهمیت پشتیبان گیری از پرونده های شما است. ما دوست داریم فکر کنیم که هرگز برای دستگاه های ما اتفاقی نخواهد افتاد و نمی خواهیم وقت و انرژی لازم را برای پشتیبان گیری از رایانه های خود صرف کنیم. تا زمانی که دستگاه هایمان ما را از کار بیندازند ، فکر می کنیم: “اگر فقط چند دقیقه طول می کشید تا از پرونده های خود پشتیبان تهیه کنم.”

تقریباً همه با رایانه های خود مشکلاتی را تجربه کرده اند و بسیاری از آنها با خرابی رایانه روبرو شده اند. احساسات بدتری نسبت به مشکل داشتن در رایانه وجود دارد و می دانید که پرونده های شما از بین می روند. اگر پرونده ها و اطلاعاتی در دستگاه های خود دارید که بسیار مهم هستند بهتر است از اطلاعاتتان پشتیبان تهیه کنید. در اینجا چند نکته سریع برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های خود به روش ساده آورده شده است.

از یک هارد اکسترنال استفاده کنید

یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید از کامپیوتر خود پشتیبان تهیه کنید ، خرید یک هارد دیسک اکسترنال است. آنها در اندازه های مختلف ذخیره سازی هستند و تقریباً در هر فروشگاه الکترونیکی می توانید آنها را پیدا کنید. به سادگی هارد دیسک را به پورت USB رایانه شخصی یا Mac خود متصل کنید ، دستورالعمل ها را دنبال کنید و مراحل پشتیبان گیری شما باید به زودی آغاز شود.

فراموش نکنید که برای اطمینان از در اختیار داشتن همه پرونده های شما ، باید گاهی اوقات هارد اکسترنال را به روز کنید. همچنین به یاد داشته باشید برای اینکه این روش تاثیر گذار باشد باید همیشه حواستان به هارد اکسترنال تان باشد که گم نشود.

روش های پشتیبان گیری از کامپیوتر

جهت مشاوره درطراحی، برآورد و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور،پیاده سازی و راه اندازی دیتاسنتر متخصصان ما آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی می باشد. 

از پرونده های خود به صورت آنلاین پشتیبان تهیه کنید

روش دیگری که می توانید از بازیابی پرونده های خود در صورت بروز مشکل در رایانه اطمینان حاصل کنید ، استفاده از سرویس پشتیبان گیری اینترنتی است. این سرویس ها معمولاً هزینه ماهانه دارند ، اما در پس زمینه رایانه شما اجرا می شوند و به طور خودکار از پرونده های شما در حافظه آنلاین سرویس پشتیبان تهیه می کنند.

این روش بسیار تاثیر گذار است زیرا از پرونده های شما در برابر هر نوع مسئله ای از جمله خرابی هارد دیسک ، سرقت و هر بلای دیگر محافظت می کند. با این حال ، ممکن است تکمیل نسخه پشتیبان تهیه شده بیشتر از زمان انجام یک هارددیسک خارجی باشد. همچنین هر ماه هزینه دارد.

از سرویس Cloud Storage استفاده کنید

گزینه سوم برای پشتیبان گیری از فایل ، بارگذاری پرونده های خود در سرویس ذخیره سازی ابری است. این روش کمی متفاوت از دو روش قبلی است و اگرچه از نظر فنی “روش پشتیبان گیری” محسوب نمی شود ، اما تقریباً همان هدف را به روشی ساده و ارزان انجام می دهد. این روش با ذخیره سازی پرونده ها در سرویس هایی مانند Google Drive ، Dropbox یا Microsoft OneDrive کار می کند. به سادگی فایل ها را در آن رها کنید ، و با اطلاعات ورود به حساب خود از هر دستگاهی می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. این روش رایگان است اما اگر فایلهای مهمی که می خواهید ذخیره کنید را ندارید ، بهترین نتیجه را می دهد ، زیرا این سرویس ها فقط چند گیگابایت فضای ذخیره سازی به صورت رایگان ارائه می دهند. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید ، باید هزینه آن را پرداخت کنید.

اشتراک گذاری:

خدمات چکاد پردازش
آخرین مقالات
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید