داکر یا کوبرنتیز کدام را انتخاب کنیم؟

داکر یا کوبرنتیز کدام را انتخاب کنیم؟

داکر یا کوبرنتیز؟

هرکجا که صحبت از کوبرنتیس به میان می‌آید اشاره‌ای به داکر نیز می‌شود و این دو پلتفرم به‌عنوان رایج‌ترین ابزارها برای مدیریت کانتینرها شناخته می‌شوند، به این ترتیب کاملاً طبیعی است این سؤال برای توسعه‌دهندگان پیش بیاید که داکر بهتر است یا کوبرنتیز؟

در این زمینه نمی‌توان نسخه واحدی پیچید و باید موارد مختلفی را در نظر داشت.

داکر یک سال زودتر از کوبرنتیز راهی بازار شده و طبیعتاً محبوبیت بیشتری دارد، از طرف دیگر داکر آن‌چنان که باید شاید نمی‌تواند نیاز توسعه‌دهندگان را در زمینه مدیریت کلاسترها پاسخگو باشد و انصافاً باید گفت کوبرنتیز قدرت بیشتری در این زمینه دارد.

به این نکته نیز اشاره کنیم که در داکر شاهد ابزارهای حرفه‌ای و لازم برای مشاهده گزارش عمل‌کرد و مانیتور فضای کاری وجود ندارد.کوبرنتیز ابزارهای بسیار متنوعی برای پیاده‌سازی و مدیریت کانتینرها دارد و فریم‌ورک امن‌ داکر را یکی از نقاط مختلف آن می‌شناسند.

جالب اینجاست که کوبرنتیز قادر است از موتور داکر به‌عنوان ابزاری برای افزایش امکانات مدیریتی خود بهره بگیرد.

در مجموع می‌‌توان گفت داکر و کوبرنتیز به لحاظ امکانات تفاوت‌هایی با هم دارند اما این تفاوت‌ها بسته به نیاز یک مجموعه اهمیت پیدا می‌کند و به همین دلیل بسیاری از توسعه‌دهندگان کوبرنتیز را به دلیل قابلیت‌های ماژولار آن انتخاب می‌کنند.

نصب کوبرنتیز (Kubernetes)

برای نصب کوبرنتیز روی ماشین مجازیتان، از طریق این مخزن گیت استفاده کنید.

 

سخن‌ پایانی

کوبرنتیز تاریخچه‌ای ۱۵ ساله دارد و به لطف این پشتوانه و جامعه بزرگ توسعه‌دهندگانی که آن را بهینه می‌کنند توانسته است به یکی از موفق‌ترین نمونه‌ها در دنیا متن‌باز تبدیل شود و انتظار می‌رود در آینده نیز شاهد افزایش و پیشرفت این ساز و کار کارآمد باشیم.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه خوبی در زمینه کار با کوبرنتیز دارید یا اینکه اطلاعات دیگری به نظرات رسیده است،

در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این موارد قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.